SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
ÖIK 10
Hem
A-laget
Junior
ÖIK J20 Regional
ÖIK J18 Regional
ÖIK J18 Div 1
ÖIK U16
Ungdom
ÖIK 09
ÖIK 10
ÖIK 11
ÖIK 12
ÖIK 13
ÖIK 14
ÖIK 15
Börja spela hockey
Rekreation
Veteraner
Sponsorlaget
Golden Stallion
Jämtkraft Hockeyskola
Hockeygymnasium
NIU
LIU
Prolympia
WEBBSHOP
Länkar
Svenska Ishockeyförbundet
Region Norr - Ishockeyförbund
Jämtland/Härjedalens Ishockeyförbund
Svenskhockey.tv
Coaches Corner
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
A-laget
Junior
ÖIK J20 Regional
ÖIK J18 Regional
ÖIK J18 Div 1
ÖIK U16
Ungdom
ÖIK 09
ÖIK 10
ÖIK 11
ÖIK 12
ÖIK 13
ÖIK 14
ÖIK 15
Börja spela hockey
Rekreation
Veteraner
Sponsorlaget
Golden Stallion
Jämtkraft Hockeyskola
Hockeygymnasium
NIU
LIU
Prolympia
WEBBSHOP
Länkar
Svenska Ishockeyförbundet
Region Norr - Ishockeyförbund
Jämtland/Härjedalens Ishockeyförbund
Svenskhockey.tv
Coaches Corner
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/2024: U14
2023/2024: U14
SEPTEMBER 2023
13
19:45
ons
19:45
Nälden
Nälden -
Östersunds Ishockeyklubb
-
17
19:45
sön
19:45
Nälden
Nälden -
Östersunds Ishockeyklubb
-
20
20:00
ons
20:00
Brunflo
Brunflo -
Östersunds Ishockeyklubb
-
OKTOBER 2023
03
19:15
tis
19:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2 -
Östersunds IK 1
3 - 5
03
19:15
tis
19:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Östersunds IK 1
3 - 5
08
17:30
sön
17:30
Röjsmohallen
Järpens IF -
Östersunds Ishockeyklubb ÖIK 10
-
14
12:30
lör
12:30
Östersund Arena
Östersunds IK 2
- Njurunda SK
7 - 2
14
17:00
lör
17:00
Östersund Arena Hall A
Njurunda SK -
Östersunds IK 2
4 - 0
21
15:45
lör
15:45
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Astor IK
3 - 4
21
18:45
lör
18:45
Östersund Arena A-hallen
Östersunds IK 1
- Astor IK
2 - 3
24
18:00
tis
18:00
Näskotthallen
Näldens IF -
Östersunds IK 1
4 - 2
NOVEMBER 2023
07
19:15
tis
19:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 1
- Brunflo IK
4 - 2
12
11:00
sön
11:00
Kastbergshallen
Ånge IK -
Östersunds IK 2
0 - 4
12
14:00
sön
14:00
Kastbergshallen
Ånge IK -
Östersunds IK 1
4 - 4
17
fre
00:00
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Ånge IK
9 - 2
18
11:30
lör
11:30
Brandcode Center
Östersunds IK 2
- IF Sundsvall Hockey
4 - 4
18
16:00
lör
16:00
Ungdomshallen
IF Sundsvall Hockey -
Östersunds IK 2
4 - 5
19
15:00
sön
15:00
FD Maskin Arena
Kovlands IshF -
Östersunds IK 1
2 - 5
24
20:00
fre
20:00
Östersund Arena
Östersunds IK 1
- Östersunds IK 2
6 - 2
24
20:00
fre
20:00
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 1 -
Östersunds IK 2
6 - 2
DECEMBER 2023
03
11:15
sön
11:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 1
- Kovlands IshF
6 - 6
03
14:45
sön
14:45
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Kovlands IshF
4 - 5
06
19:10
ons
19:10
Klanghallen
Brunflo IK -
Östersunds IK 1
2 - 3
14
18:00
tor
18:00
Näskotthallen
Näldens IF -
Östersunds IK 2
2 - 3
16
12:00
lör
12:00
Lillstrimma hallen
Timrå IK -
Östersunds IK 1
5 - 5
16
16:00
lör
16:00
Lillstrimma hallen
Timrå IK -
Östersunds IK 2
3 - 3
17
sön
00:00
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 1
- Ånge IK
8 - 6
JANUARI 2024
03
18:40
ons
18:40
Järpen
Järpen -
Östersunds Ishockeyklubb
-
13
12:30
lör
12:30
FD Maskin Arena
Kovlands IshF -
Östersunds IK 2
4 - 0
16
19:15
tis
19:15
Östersund Arena A-hall
Östersunds IK 1
- Järpens IF/Östersunds IK
1 - 1
21
10:00
sön
10:00
Röjsmohallen
Astor IK -
Östersunds IK 2
1 - 4
21
14:00
sön
14:00
Röjsmohallen
Astor IK -
Östersunds IK 1
6 - 7
25
19:15
tor
19:15
Röjsmohallen
Järpens IF/Östersunds IK -
Östersunds IK 2
4 - 8
30
19:15
tis
19:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 1
- Näldens IF
3 - 4
FEBRUARI 2024
03
12:15
lör
12:15
Ungdomshallen
IF Sundsvall Hockey -
Östersunds IK 1
5 - 1
03
14:00
lör
14:00
Östersund Arena Hall A
Njurunda SK -
Östersunds IK 1
3 - 1
03
18:45
lör
18:45
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 1
- Njurunda SK
6 - 2
03
18:46
lör
18:46
Brandcode Center
Östersunds IK 1
- IF Sundsvall Hockey
6 - 7
14
19:00
ons
19:00
Klanghallen
Brunflo IK -
Östersunds IK 2
7 - 4
17
10:00
lör
10:00
Röjsmohallen
Rosenborg Ishockeyklubb Elite -
Östersunds IK 2
2 - 6
17
14:00
lör
14:00
Röjsmohallen
Rosenborg Ishockeyklubb Elite -
Östersunds IK 1
1 - 5
20
19:15
tis
19:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Järpens IF/Östersunds IK
7 - 2
27
19:15
tis
19:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Brunflo IK
1 - 2
MARS 2024
02
15:15
lör
15:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Timrå IK
1 - 5
02
18:30
lör
18:30
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 1
- Timrå IK
0 - 4
03
13:30
sön
13:30
Östersund Arena: B-hall
Östersunds Ishockeyklubb
- Ånge
-
12
18:40
tis
18:40
Röjsmohallen
Järpens IF/Östersunds IK -
Östersunds IK 1
3 - 6
19
19:15
tis
19:15
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Näldens IF
2 - 6
APRIL 2024
02
19:00
tis
19:00
Östersund Arena: A-hall
Östersunds IK 2
- Ånge
-
MAJ 2024
01
ons
00:00
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 2
- Rosenborg Ishockeyklubb Elite
-
01
00:01
ons
00:01
Östersund Arena Hall A
Östersunds IK 1
- Rosenborg Ishockeyklubb Elite
-
Våra sponsorer